Já osobně jsem během své životní cesty vyzkoušela mnoho způsobů, jak pracovat sama na sobě. Existuje obrovská škála možností a každému může vyhovovat něco jiného. Pro mě jsou jedny z nejúčinnějších technik koučování, tanec a vědomý dotek. Vše je v podstatě o tom, jak začít vnímat své pocity, emoce a své tělo, a to nás dokáže nasměrovat na správnou cestu, kde se budeme cítit spokojeně.

Procesy koučování mě dovedly k celé řadě uvědomění a změn v mém životě. Již během kurzu koučinku, který jsem absolvovala, se začaly v mém životě dít obrovské změny. Začala jsem se více vracet sama k sobě. Začala jsem si uvědomovat své pocity, limity a strachy a našla jsem způsoby, jak s nimi pracovat.

Techniky koučování jsou úžasné svou jednoduchostí a tím, že fungují na každého. Je úplně jedno, zda jste vysoce postavený manažer nebo uklízečka. Všichni jsme lidské bytosti. Naše mysl i tělo fungují na stejném principu. Ale jen my sami víme, co je pro nás to nejlepší a co na nás nejlépe funguje. A to nám koučovací proces pomáhá odhalit.

Způsobů jak pracovat s lidmi i sama se sebou skrze vědomý dotek jsem již nastudovala a vyzkoušela několik. Od malička to byla součást mého života, jen jsem si to neuvědomovala. Na nějakou dobu jsem se od svého těla dokonce „odpojila“ a vůbec jsem nebyla schopná vnímat, co se děje uvnitř. Nyní jsem znovu objevila citlivost svého těla i dar doteku, který mi byl dán. Navíc jsem pochopila potenciál, který práce s tělem nabízí. 

Dostala jsem se k práci tantrické masérky a tato zkušenost mi změnila život. Vědomý dotek, ať už v duchu tantrické masáže, která probouzí naše fyzické i energetické (pocitové a emoční) tělo, mě naprosto uchvátil. Princip tantrické masáže spočívá ve vygenerování energie v těle (sexuální, ale i jakékoliv jiné), její navýšení a pak její poslání k předem stanovenému záměru. A musím přiznat, že mě neustále překvapuje, jak rychle a účinně tato technika funguje. 

Další pro mne významnou formou vědomého doteku, i díky celé filosofii za ní, je pro mě havajská technika Lomi masáží. Jinak také nazývaná Kahuna bodywork nebo Lomi-lomi masáž. Tato technika spočívá hlavně v uvolnění celého těla skrze dlouhé tahy přes celé tělo tak, aby tělo mohlo využít svůj vlastní léčebný potenciál. I v této masáži lze pracovat se záměrem a energie rozprouděná během masáže v celém těle i v každé jeho buňce pak napomáhá k realizaci záměru. 

Tyto techniky vědomého doteku pracují často na mnohem méně vědomé úrovni, o to je však vnímám jako účinnější, rychlejší a přímější. Je úžasné, co vše můžeme v našem životě změnit při práci s vědomým dotekem a správně nastaveným záměrem. Celá naše bytost ve všech svých podobách je úchvatná a neuvěřitelně mocná. 

A tak jsem zde. Nabízím své zkušenosti, svůj čas, své znalosti, svůj dotek a svou absolutní pozornost.

Těším se na naše setkání.


Zaujalo Vás cokoliv co dělám? Napište mi a můžeme se setkat.

    [instagram-feed]